Preskočite na glavni sadržaj

Aktualni projekti i programi

Atletski klub osoba s invaliditetom Vinkovci
 

Svrha projekta je pružanje mogućnosti osobama s invaliditetom, posebice djeci i mladima, obogatiti svoj život provođenjem slobodnog vremena u paraatletici. Cilj je privući što više članova na uključivanje u rad kluba. Trajanje projekta je 5 mjeseci i za vrijeme trajanja projekta u cilju je obići osnovne škole na području Vinkovaca i okolice, kao i srednje škole te nekoliko udruga kojima će se demonstrirati paraatletika te njene mogućnosti. Projekt se sastoji od 4 aktivnosti: dogovaranje termina te izrada promotivnog, materijala, demonstracija u školama/udrugama, pokazni trening i evaluacija projekta. Glavni ciljevi koji se postižu kroz projekt su poboljšanje životnih navika na fizičkom i psihološkom planu, uključivanje djece i mladih s invaliditetom u paraatletiku te pomoć u svakodnevnoj aktivnosti i pravilnoj prehrani.

30 (50) djece
 

Društvo za poboljšanje kvalitete života siromašne i nezbrinute djece „Mali zmaj“
 

Kroz program „Vila Rođendanka“ djeci iz obitelji slabijeg imovinskog statusa, sigurnih kuća s kojima surađujemo te doma za djecu i odrasle osiguravamo im rođendanske poklone, omogućavamo im rođendanske proslave u našem prostoru uz sudjelovanje naših volontera animatora, šalju im se slatkiši, grickalice i sokovi za proslave kod kuće s prijateljima te im financiramo nabavu rođendanskih torti.  Pritom želimo doprinijeti materijalnoj i emocionalnoj dobrobiti djece, pružiti djeci sadržaj koji povoljno utječe na njihov razvoj, smanjiti rizik od isključenja djece iz društva, suzbiti osjećaj srama djece zbog socioekonomskog statusa roditelja te spriječiti otuđivanje i izdvajanje djece iz društva.

500 (2000) djece
 

Društvo Naša djeca Ozalj

Program SUPERFREND se provodi s ciljem prevencije međuvršnjačkog nasilja i jačanja emocionalnog zdravlja djece. U projektu sudjeluje 17 razreda OŠ Slava Raškaj i područnih škola te 5 skupina DV Zvončić Ozalj, ukupno 450 djece predškolskog i ranog školskog uzrasta. Program SUPRFREND usmjeren je na rješavanje problema tamo gdje on nastaje jer provedbom aktivnosti pomaže djeci: da jačaju svoje emocionalno zdravlje, da razviju empatiju, da savladaju samokontrolu za lakše nošenje s emocijama ljutnje i bijesa, da jačaju samopouzdanje i samosvijest i otkrivaju svoje talente.  Cilj projekta je i da osvještava o problemu međuvršnjačkog nasilja i ulozi svih nas odraslih u rješavanju ovoga problema te da potiče na promjene u društvu.

450 (450) djece

Dječji vrtić Tratinčica
 

Prilikom provedbe projekta „Za zdravije jaslice!“ potičemo sve aspekte dječjeg razvoja. Kroz projekt se potiče razvoj motoričkih aktivnosti, spoznajni razvoj te razvoj samostalnosti praćen veseljem i mnoštvom igara. Projekt je zamišljen na način da se aktivnosti grupiraju na tjelesne aktivnosti te usvajanje zdravih navika. Vježbe za djecu jasličkog uzrasta odabiru se prema njihovim mogućnostima, stupnju razvoja te dobi. Svrha projekta je adekvatno utjecati na tjelesni razvoj te usvajanje zdravog načina života djece jasličkog uzrasta (1-3 godine) kroz postepeno upoznavanje sa sportskim aktivnostima i zdravim navikama. Aktivnosti projekta „Za zdravije jaslice!“ su tjelesne aktivnosti pod mentorstvom kineziologa, usvajanje zdravih navika, provedba antropoloških mjerenja djece te stručna zapažanja, zajedničko druženje roditelja i djece s odgojiteljima te promocija projekta.

86 (166) djece

Ekološko društvo Lijepa naša
 

Projekt je osmišljen kao niz izvanškolskih aktivnosti  gdje djeca u zajedništvu sa mladima zajednice i starijim generacijama stječu znanja o svojoj povijesti. Sudjelovanjem u radionicama pripreme tradicijskih kolača, izrade tradicijskih pisanica, božićnog nakita kinča, tradicijskog veza na platnu, likovnog izražavanja u upoznavanju tradicijskih predmeta zavičajne zbirke-alata, odjeće, namještaja, posuđa, ručnika, naše najmlađe generacije upoznaju djetinjstvo svojih baki i djedova, njihov svakodnevni  i blagdanski život, običaje, kulturu. Cilj  je što više djece uključiti u aktivnosti u primanju  tradicijskih znanja i vještina od starijih mještana zajednice, za  očuvanje i opstojnost baštine za budućnost , ali i kao  doprinos vlastitom osnaživanju i obogaćivanju svakodnevnog života,  osnaživanju obitelji,  zajednice i društva u cjelini.

300 (600) djece

Ekološko-roniteljski klub Leut​
 

Projekt „Zaronimo zajedno“ kroz inovativan, a ujedno djeci lako razumljiv pristup prezentira zaštitu okoliša kroz kreativno-edukativne radionice i ronjenje. Budući da se projekt provodi na slabije razvijenom, ruralnom području u kojem djeca imaju ograničen pristup sportskim aktivnostima, posebna pozornost posvećena je razvoju novih sportskih sadržaja. Kreirali smo program kroz koji će se djeca i mladi do 29 godina tijekom  2024. godine upoznati s osnovama ronilačkog sporta i zaštite okoliša. Pandemija COVID-19 imala je negativan utjecaj na djecu i mlade te im je onemogućila socijalizaciju, zbog čega promičemo ronjenje kao jedan od sportova koji ima višestruke koristi za ovu populaciju. Odnosno, ronjenje doprinosi poticanju socijalizacije, promiče uživanje u prirodi bez digitalnih tehnologija te promiče tjelesno i mentalno zdravlje.
 
30 (100)

Glazbena radionica Nota

Primarni cilj projekta Požeški allegro je „uvesti” polaznike u svijet glazbe kako bi na zabavan način produbili svoju umjetničku senzibilnost, razvili kreativne potencijale te jačali svoje samopouzdanje u svakodnevnom životu, grupnom radu, na pozornici te tako svojim djelovanjem motivirali druge za aktivno bavljenje glazbom. Projektom Požeški allegro uspjeli smo obogatiti nekoliko događaja. Riječ je o koncertu i radionicama kojima smo obradovali djecu s poteškoćama u razvoju, božićnim koncertima za umirovljenike i članove udruge invalida. Također smo održali svečani koncert na požeškom adventu na kojemu su osim naših polaznika sudjelovali i drugi izvođači. Tom prigodom su naši polaznici prezentirali naučeno na novoj opremi koju smo nabavili sredstvima iz Projekta. Sve to je utjecalo na veću vidljivost rada GR Nota u Požegi. Održali smo i valentinovski koncert te naše mlade polaznike obradovali filmskim večerima u prostoru naše udruge. Svrha koju smo ostvarili projektom je obnova i unaprjeđenje izvanškolske aktivnosti koju nudimo djeci i mladima podupiranjem kulturnih, glazbenih i odgojno obrazovnih sadržaja. Projekt „Požeški allegro” je znatno unaprijedio rad i interes polaznika GR Nota. 
 
Korisnici 50 (150)
                   

Grad Pakrac

Opremanje dječjeg vrtića u Pakracu ima za cilj poboljšati uvijete vrtića za svu djecu koja pohađaju vrtić. Kroz projekt se nabavlja oprema za provedbu „vrtnih“ aktivnosti, kroz koje će djeca imati priliku samostalno saditi i uređivati cvijeće i vrt. Kroz provedbu projektnih aktivnosti djeca i mladi dobiti će osjećaj samostalnosti, te učenju kroz iskustvo kroz samostalno kreiranje vrta. Kroz projekt se također nabavlja oprema za provedbu slobodnog vremena na otvorenom, piknik stolovi sa suncobranima, što će osim za druženje djece poslužiti za užinu i okrepu u vrućim ljetnim mjesecima. Kroz projekt se nabavlja kosilica te ograda koje će igru na travnatim površinama učiniti bezbrižnom i sigurnom u svakom trenutku. Program ima direktan utjecaj na otprilike 90 djece  raspoređenih  u 4 odgojne skupine u matičnom vrtiću. Djeca su raspoređena u sljedeće skupine: tri na Kalvariji i po jednu u Badljevini, Obriježi, Prekopakri i u novom područnom vrtiću smještenom u zgradi pakračke Župe.
 
Korisnici 90 (267)

Hrvatska udruga za školovanje pasa vodiča i mobilitet

Ovim inovativnim aktivnostima uz uključivanje terapijskih pasa, stručne voditeljice provode individualne terapijske aktivnosti s petero djece s različitim razvojnim teškoćama te s njih troje grupne aktivnosti. Sve se aktivnosti provode u pristupačnoj i opremljenoj Senzornoj sobi u prostoru Udruge. Ostvarenje ishoda prati se kontinuirano, a svi će pokazatelji biti obrađeni na završetku projekta. No, koliko su pozitivni učinci na smanjenje razvojnih teškoća najbolje svjedoči zadovoljstvo roditelja, a svoju neizmjernu radost i veselje djeca pokazuju otporom prema završetku vremena radionica.
 
Korisnici 8 (12)
 

Udruga Jak kao Jakov

Program Suvenir sa srcem je osmišljen kako bi se u Udruzi izradilo mnoštvo različitih suvenira, ukrasa i promotivnih proizvoda. Prodajom svega izrađenog Udruga prikuplja financijsku pomoć za djecu oboljelu od malignih bolesti i njihove socijalno ugrožene obitelji. Skupljenim sredstvima oboljeloj djeci šalje se pomoć pri liječenju i nabavlja se sve potrebno kako bi liječenje prošlo što lakše i uspješnije. Ovim programom izrađuju se suveniri i promotivni proizvodi kako bi svi koji žele mogli odabrati pojedine proizvode i tako pomogli liječenje naših štićenika. Svrha programa Suvenir sa srcem je prikupiti pomoć za maligno oboljelu djecu i njihove socijalno ugrožene obitelji, na način da se volonterskim kreativnim radom u udruzi izradi što veći broj suvenira čijom prodajom bi se prikupila potrebna pomoć.
 
Korisnici 15 (20)
 

Katolička osnovna škola u Novskoj

Projekt je usmjeren na promicanje obiteljskih vrijednosti i osnaživanje obitelji kroz zajedničke aktivnosti djece i roditelja u sportskim aktivnostima, promicanju zdravog načina  života i prevenciji bolesti modernog doba kod djece kroz radionice o prevenciji pretilosti, ovisnosti o novim tehnologijama te izvanškolske aktivnosti očuvanja okoliša, uređenja školskog prostora i aktivnog boravka na svježem zraku.
 
Korisnici 122 (135)

Konjički klub Dunavski raj

Projektom aktiviramo isključene skupine djece i mladih koji iskazuju tendenciju problema u ponašanju te osobe s invaliditetom za koje društvo smatra kako ne mogu doprinijeti razvoju društva kao cjeline. Za obje skupine provodimo razvoj vještina rada sa životinjama te razvoj pozitivnih obrazaca ponašanja, samosvijesti i osjećaja vlastite vrijednosti. Kroz miks mladih i osoba s invaliditetom dodatno će se pojačati osjećaj inkluzije osoba s invaliditetom te razvoj pozitivnih obrazaca mišljenja o osobama s invaliditetom. Na taj način kroz primjenu modela inkluzivnog volontiranja utječemo na odgoj odgovornih i cjelovitih mladih osoba te zadovoljnih i integriranih osoba s invaliditetom te pružamo primjer lokalnoj zajednici o drugačijem, neinstitucionalnom modelu rada na primjeni inkluzivnih politika u društvu.
Projektom obuhvaćamo 23 djece s invaliditetom te 10 djece, volontera u konjičkom klubu.
 
Korisnici 23 (33)

Kulturno umjetnička udruga Voćin

Program „Djeca sa sela u kolu su vesela 2“ nastavak je istoimenog prošlogodišnjeg programa zamišljenog kao niz edukacija za djecu koja žive u ruralnoj, seoskoj sredini, a izloženi su riziku od socijalne isključenosti i siromaštvu. Program će se provoditi na području Općine Voćin, „najmlađoj“ općini u Hrvatskoj, u kojoj gotovo u potpunosti nedostaje izvannastavnih/izvanškolskih i izvaninstitucionalnih aktivnosti u kulturi, umjetnosti i sportu. S obzirom na to, KUU „Voćin“ želi kroz ovaj program omogućiti djeci da u slobodno vrijeme kroz druženje i kulturno-umjetničke radionice (glazbeno-plesne, sviračke i dramske)  upoznaju vlastitu tradiciju i stvore nova prijateljstva. U nastavku programa previđeno je uz dosadašnje dvije skupine (glazbeno-plesnu i sviračku), proširiti aktivnosti projekta i na dramsku skupinu (očuvanje lokalnih tradicionalnih koledarskih običaja Kriskingli, Adamaša i Tri kralja). Također, kroz program će biti izrađeno još nekoliko tradicijskih instrumenata (slavonske dude, samica, slavonske dvojnice). Naučene pjesme i plesove, djeca će pokazati na dječjim folklornim susretima.
 
Korisnici 26 (120)

Narodna knjižnica i čitaonica Kutjevo

Projekt se temelji na ideji poboljšanja i unapređivanja predčitalačkih sposobnosti djece predškolske dobi što se odnosi na čitanje, pisanje i verbalnu komunikaciju. Projekt sadržava različite aktivnosti i radionice koje uključuju suradnju roditelja i djece, rane, predškolske i školske dobi te se na taj način povećavaju sposobnosti same djece, a ujedno provode kvalitetno vrijeme s roditeljima.

Korisnici 80 (30)

Općina Stari Jankovci

Kroz projekt je Dječjem vrtiću „Krijesnica Jankovci“ osigurana oprema za rad te zaštita od pogleda na već postojećoj ogradi.  Na vanjsku ogradu dječjeg vrtića Krijesnica Jankovci postavljena je zaštitna ograda u bojama koja će omogućiti potpunu nesmetanost dječjim aktivnostima u njihovom razvoju, igri i učenju te ujedno i zaštitu od vanjskih pogleda. Osim ograde, nabavljena je i tehnička oprema (projektorska platna i zvučnik) za lakše i kvalitetnije ostvarivanje vizualnih metoda učenja i ostalih aktivnosti i potreba vrtića. Ostvarenje navedenih ciljeva ima direktan utjecaj na 64 djece predškolske dobi koji pohađaju vrtić.
 
Korisnici 64 (64)

Pučko otvoreno učilište Daruvar

Cilj projekta je promicanje dobrobiti djece uz razvoj fine motorike te poticanje na kreativno i kvalitetno korištenje slobodnog vremena. Specifični ciljevi projekta: Kroz projekt se utječe na osobni rast i razvoj djece te se potiče djecu i mlade na inovativnost, otvorenost uz razvoj društvene afirmacije. Ciljevi se ostvaruju uključivanjem djece u nesvakodnevne grupne aktivnosti: kazališna matineja za djecu, filmska matineja za djecu, kreativne radionice za djecu, radionice Plesom se pokreni!(mažoret radionice, mažoret igraonice, radionice twirlinga, radionice s pom ponima). Svrha projekta je razviti društvene te emocionalne vještine djece i mladih, povećati socijalizaciju uključivanjem djece i mladih u zajedničke aktivnosti. Aktivnostima kroz projekt djecu se senzibilizira za razne oblike kulture i umjetnosti te ih se potiče na sudjelovanje u istome.

Korisnici 445 (1000)

Rukometni klub Kutjevo

Projektom su obuhvaćena djeca svih uzrasta ( 5 - 14 godina). Nastoji se razviti njihove sociološke, psihofizičke sposobnosti te povećanje odgovornosti prema dobivenoj opremi. Postiglo se da se dolaskom na treninge ne primjećuje socijalna i financijska nejednakost djece. Ujedno se stvorio duh zajedništva jer jednako obučeni sa logom kluba izgledaju kao ujednačena skupina koja ujedno pripada određenoj udruzi. Promocijom na taj način privukli smo zanimanje ostalih za upis u školu rukometa. Osim na treninge djeca s radošću opremu koriste i u drugim prigodama, ponosno pokazujući pripadnost klubu. Na taj način rade i dobru marketinšku reklamu i služe kao dobar primjer lokalnoj zajednici.

Korisnici 50 (35)

Rukometni klub Multinorm Cerna

RK Multinorm projektom povećava dostupnost ženskog sporta i sportske rekreacije u ruralnom području. Nabavom sportske opreme, organizacijom škole rukometa i ljetnog rukometnog kampa djevojčicama će se približiti rukomet kao sport, omogućiti usvajanje zdravih životnih navika, a roditeljima olakšati financijska situacija i smanjiti troškovi povezani s treniranjem. Projektom će biti uključeno 50 djevojčica uzrasta 7-18 godina s područja općine Cerna i susjednih mjesta. Neke od njih pustit će korijene u ovom sportu, klub će postati „njihov“, a dvorana drugi dom. Neće će se pronaći u drugim hobijima i nakon nekoliko godina možda zaborave da su ikada vijale loptu u 20x40 :) Privilegija je raditi i s jednima i s drugima. Jer od milijun lijepih prizora u sportu, teško se nađe ljepši od sreće na dječjem licu nakon prvog zabijenog gola, obrane sedmerca ili izborene pobjede. I ako u svom putu otkriju da ih nešto drugo veseli više od toga, bit ćemo zadovoljni da iz dvorane u svijet ponesu barem malo marljivosti, spretnosti i ljubavi prema sportu. Projekt „Malim koracima do velikih uspjeha“ upravo to ima za cilj.

Korisnici 50 (150)

Savez društva distrofičara Hrvatske

Svrha je pružanje alata mladima s MD za jačanja sposobnosti i usporavanje progresije bolesti radi poboljšanja kvalitete življenja i povećanje uloge u zajednici. Primarni je cilj razvoj navike redovnog vježbanja te praćenja zdravstvenog stanja i osnaživanje za veću ulogu u zajednici. Sekundarni ciljevi su povećanje socijalne uključenosti mladih s MD, unapređenje tehnika vježbanja i plivanja, osnaživanje za aktivnije sudjelovanje u udrugama, poboljšanje kvalitete i svrsishodnosti provođenja slobodnog vremena i motivacija za daljnjim školovanjem i samostalnošću. Glavna aktivnost je provedba osmodnevnog edukacijsko-rehabilitacijskog Kampa mladih u srpnju 2024. uz održavanje online Fokus grupa od trećeg mjeseca do završetka provedbenog razdoblja radi pripreme za Kamp te praćenja stanja i napretka nakon održavanja Kampa i izradu brošure o povijesti i značaju provedbe Kampa.

Korisnici 15 (10)

Savez izviđača Hrvatske

Putokaz za bolji svijet projekt je kojim želimo neformalnim metodama doprinijeti obrazovanju djece starije osnovnoškolske dobi iz područja koje je slabije razvijeno, ruralno i s velikim manjkom aktivnosti za djecu (Ličko-senjska županija - općine Lovinac, Udbina i Grad Gospić). Koncept projekta osmišljen je kroz dugogodišnji rad s djecom i mladima prema izviđačkim metodama rada. Izviđačka metoda rada bazirana je na jačanju djece i mladih u samosvjesne, odgovorne, kritične i ponajviše aktivne članove društvene zajednice, koristeći prirodu kao glavni alat u radu. Projekt ima 2 aktivnosti: 1. Edukativne radionice o vještinama za život i 2. Ljetni kamp vještina za život - stavljamo u praksu naučene i osviještene vještine. Prije provedbe samog kampa Savez izviđača Hrvatske će i u 2024. godini provesti nacionalnu edukativnu i informativnu kampanju Vještine za život, koja za cilj ima informirati širu javnost o nužnosti uvođenja izvannastavnih programa i aktivnosti za djecu i mlade. S provedbom radionica krenut će se od ožujka, dok je Ljetni kamp planiran za kolovoz 2024. godine.

Korisnici 700 (2000)
 

Sportski objekti Vukovar

Svrha programa „RasTURam u sportu“ je uključivanje djece s teškoćama razvoju u sportske aktivnosti kako bi se osiguralo njihovo lakše integriranje u život zajednice te utjecalo na poboljšanje kvalitete njihova života. Sportske aktivnosti koje će se provoditi u okviru programa odnose se na vodene i suhe programe, tj. na Školu plivanja i Multisport program. Ciljna skupina će imati fizioterapijsku podršku kroz cijelo vrijeme trajanja programa, kako bi se poboljšala njihova funkcionalnost, kvaliteta života te fizička aktivnost. U programu će sudjelovati 25 djece s teškoćama u razvoju od 7. do 21. godine života. Ovim programom želimo utjecati na uspješnije i sretnije djetinjstvo djece s teškoćama u razvoju i stvoriti temelje za njihovu veću uključenost u društvo.

Korisnici 25 (25)

Udruga „Biti bolji“ Osijek

Izvedba kazališne predstave provokativno otvara pitanja o korištenju slobodnog vremena, odnosa prema roditeljima, novcu, jednakosti i ravnopravnosti spolova, a naglasak se stavlja na moral i etiku kako u odnosu prema novcu, tako i u odnosu prema prirodi  zalažući se za održivi razvoj. U središtu kazališne predstave NOVAC je pametan, vrijedan i odgovoran petnaestogodišnjak koji teži stjecanju i širenju znanja; inventivan je i inovativan, osmislio je igru zanimljivog naziva VREMENSKI PUTNICI za svoju mlađu sestru kako bi je kroz igru podučavao. Inteligentna dvanaestogodišnjakinja, mora riješiti zadatke iz matematike, ali svejedno moli svog brata da vrijeme predviđeno za učenje i vježbanje pretvore u vrijeme za igru. Mogu li nam ovi vremenski putnici reći kakav će put novac imati u budućnosti?

Korisnici 300 (600)

Društvo za komunikacijsku i medijsku kulturu

Projekt “Medijski jak - kao superjunak!” je u potpunosti inovativan program medijskog obrazovanja kojeg će Društvo za komunikacijsku i medijsku kulturu provoditi tijekom tri godine. U projektu sudjeluju škole iz Zagreba, Siska, Krnjaka i Sv. Martina pod Okićem, a s učenicima iz jednog razrednog odjeljenja u svakoj školi provodit ćemo edukaciju jednom mjesečno tijekom sve tri godine trajanja projekta. Stoga ćemo u završnoj godini projekta imati prve učenike u Republici Hrvatskoj koji su sudjelovali u kontinuiranom trogodišnjem medijskom opismenjavanju. Prije početka i na kraju svake tematske cjeline učenici ispunjavaju kratki upitnik kako bismo mogli konkretno mjeriti njihovu medijsku pismenost prije i nakon provedenih edukacija. Projekt uključuje i kreiranje posebnih edukativnih materijala za učenike, snimanje videa putem kojih će učenici demonstrirati naučeno te završno okupljanje sudionika svake godine koje će uključivati podjelu diploma učenicima te razmjenu iskustava i znanja među školama koje sudjeluju u provedbi. Cilj projekta jest stvoriti medijski pismene učenike koji će koristiti svoje novo usvojeno znanje i vještine  za vlastiti razvoj i boljitak, a time i smanjiti rizik od socijalne isključenosti. Potpora zaklade Hrvatska za djecu odnosi se na prvu i dio druge godine provedbe projekta.

Korisnici 63

Srednja škola Slunj
 

Osnovni motiv za pokretanje projekta „Odmori, zaslužio si!“ je smanjena socijalna interakcija između učenika u dobi od 15 do 18 godina i nedostatak adekvatno opremljenog prostora za provođenje slobodnog vremena i izvannastavnih aktivnosti. Provedbom ovog projekta omogućeno je ovladavanje socijalnim vještinama koje su nužne za smanjenje stresa i bolji uspjeh u školi, bolju suradnju s kolegama i poštivanje osobnog prostora te jačanje sposobnosti za empatiju te suzbijanje rizičnog, neželjenog i društveno neprihvatljivog ponašanja mladih dok nisu u nastavnom procesu. Projekt će se provoditi u Srednjoj školi Slunj na području Grada Slunja. Učenicima će se omogućiti prostor za opuštanje, čekanje autobusa i provođenje omiljenih aktivnosti u svrhu osnaživanja mladih u području društvenih, socijalnih i građanskih kompetencija.

Korisnici 20 (135)

Udruga Atribut 
 

Projekt „Od svirke do publike“, kontinuirano od 2020. godine, provodi udruga Atribut iz Knina. Riječ je o radionicama sviranja gitare, bubnjeva i klavijatura namijenjenim djeci školskog uzrasta. Trenutno se provodi 5. ciklus radionica. Cilj projekta je stvaranje kvalitetne publike budućih kulturnih događaja u Kninu i RH te stvaranje budućih nositelja gradske kulturne scene. Također, ciljevi su formiranje dječjih glazbenih sastava te omogućavanje svoj djeci da se besplatno, na neformalan način oprobaju u sviranju glazbenog instrumenta. Više od 30 djece pohađa radionice dok provedba projekta ima indirektan utjecaj na više od 150 djece. Početnici uče osnove sviranja instrumenata dok iskusni i/ili talentirani polaznici rade u paru.  Do sada su formirana dva dječja glazbena sastava. Sve veća zainteresiranost djece i njihov napredak ukazuju na potrebu za kontinuiranom provedbom projekta.

30 (150)

Copyright © Zaklada "Hrvatska za djecu", 2024. Sva prava pridržana